Alüminyum bölme işleri: Daha yüksek standartlarda çalışma alanı yaratmak için ileri teknoloji alüminyum kullanılan ultra yapı sistemleridir. Bu sistemler yangına dayanaklı E1 belgesine sahip ofis dışı ve özellikle ofisler içinde bölme duvar sistemleri olarak kullanılan sistemlerdir.

Alüminyum ofis içi bölme sistemleri genellikle yurtdışından ithal edilen bir değerli madendir, ülkemizde bu sistemlere belirli bir düzenleme kalıp yapıldıksan sonra ham olarak yurtdışından getirilen ham madde işleme girer bu işlemde tek camlı sistem ve çift camlı jaluzili ofis bölme sistemleri profili üretilir.

Üretim aşamasında ham alüminyum 7000 derecede ısıtılarak eritilir ardından daha önce hazırlanmış olan kalıplara dökülür bu kalıplar 4cm den başlayarak 12 cm kadar çıkar. Kalıplara dökülmüş olan alüminyum ofis bölme profilleri soğutma aşamasına geçilir, 7000 derecede eritilen alüminyum – 15 derece suya kalıpla birlikte sokularak kalıp olarak ofis bölme profili haline gelir. Bu işlemin ardından 2 gün kalıbın net olması için dışarıda bekletilir, ardından kalıplardan çıkarılan alüminyum profiller paketlenerek man ofis bayilerine yollanır. Tek camlı sistem için 4 cm çift camlı sistemler için 8 cm alüminyum ofis bölme profillerini tercih edebilirsiniz. Mimarınızın ofis bölme çalışmaları genellikle bir kalıp üzerinde 4 cm cam cama ofis bölme profili üzerinden gidilir. Extra olarak boyalı ral renklerine uygun bir profil istiyorsanız mimarınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Montaj aşaması: belirlenen projeye göre hazırlanan alüminyum bölme sistemleri man ofis fabrikalarımızda veya bayilerimizde net olarak kesilir, klips sistemi ile birbirine tutturularak cam ölçüsü alınır. Cam ölçüsü siparişi verildikten sonra gelen camlar ile birlikte montaj için sizlere gönderilir dilerseniz montajı kendiniz yapabilir dilerseniz bizlerden teknik talep edebilir veya personel isteyerek montaj dahil fiyat isteyerek ofisinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Alüminyum bölme fiyatları başta belirttiğimiz gibi alüminyum sistemler sizin istemiş olduğunuz tek veya çift camlı bölme olarak ikiye ayrılır. Tek camlı alüminyum bölme fiyatları jaluzi cam bölme fiyatlarına göre daha makuldur. Tek cam alüminyum bölme sistemi 1 iş gününde hazırlanır diğer gün mevcut projedeki konuma gidilerek montajı tamamlanır. Bu yüzden tek camlı cam bölme fiyatları daha uygundur. Çift camlı alüminyum sistem ise çift taraflı olarak cam ve jaluzi giydirileceğinden ortalama olarak 4 iş gününde tamamlanır, montaj aşaması ise yine tek cam sistemi gibi 1 iş gününde tamamlanır. Alüminyum bölme sistemleri fiyatları için bizimle iletişime geçerek ücretsiz bir fiyat teklifi almanız en uygunudur.